Am observat in ultimele zile ca pe serverul meu de Rust am niste spike-uri de lag ciudate, mai ales cand sunt mai multi jucatori online simultan sau cand ruleaza evenimentele automate. Serverul ruleaza pe un VPS ok, dar parca procesorul se duce in 100% fix cand se intampla ceva pe harta. Voi ati patit asta? Ce setari de optimizare ati facut in consola ca sa tineti ping-ul jos si serverul stabil? M-ar interesa in special daca folositi ceva comenzi de garbage collection sau daca ati limitat numarul de entitati de pe harta. Orice sfat legat de configurare ar fi de mare ajutor pentru mine.