Salutare tuturor. Am tot patit chestii ciudate cu serverul in ultima vreme si ma tot gandesc la o solutie mai serioasa pentru backup. Pana acum faceam totul manual, dar parca e prea mult stres si mi-e frica sa nu pierd tot progresul jucatorilor daca crapa ceva la update-uri.
Sunt curios voi ce metode folositi? Aveti ceva scripturi automate care ruleaza zilnic sau folositi solutii de la providerul de hosting? As vrea sa automatizez treaba asta ca sa dorm si eu linistit noaptea, mai ales inainte de fiecare update de Rust.
Voi cum procedati sa va asigurati ca aveti totul salvat in caz ca o ia serverul razna?